Anasayfa

Hakkımızda

Hakkımızda bilmek istediğiniz tüm şeyleri aşağı kaydırarak öğrenebilirsiniz.

KUVVETMİRA

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

KUVVETMİRA GENEL BİLGİ 1998 - 2024

Kuvvetmira 1998 yılında Sagopa Kajmer tarafından kurulmuş bir oluşumdur. Ayrıca Kuvvetmira, hem grup hem stüdyo ismidir. 1998-2013 yılları arasında birçok rap sanatçısı gruba dahil oldu. Bu zaman içerisindeki ayrılıklardan dolayı grup 2013′ te feshedildi
2013’ten önce Kuvvetmira stüdyosunda bir çok albüme ve parçaya imza atmıştır. Genellikle bu projelerin başında Dj Mic Check (Sagopa Kajmer) bulunmaktaydı.
Kuvvetmira 2013’ten sonra sadece geride kalan eserlere odaklanan müziksever ve hayranları tarafından oluşturulan topluluk halini almıştır.
Site hakkında

PEKİ BU SİTENİN AMACI NEDİR ?

Bu site hiçbir kar gütmeksizin siz değerli hiphop/rap severlere Kuvvetmira ve içerikleri hakkında bilgi verme amacını taşır.
Sitede ayrıca bir haber bölümü bulunmakla birlikte, zamanında kuvvetmira’ya dahil olmuş değerli mc’lerin bugünkü gündemlerinin haberini yayınlıyoruz.
Sitemizi ilerleyen zamanlardaysa genişletmeyi ve bilgi veren bölümümüzü büyütmeyi planlıyoruz.
– Kuvvetmira
Tarihçe

98' DEN BU YANA

Kuvvetmira 1998 yılından bu yana birçok projeye imza atmış bir Rap/Hiphop grubudur. Genel amaçlarımız; insanlara rap müziğini sevdirmek ve bu müzik kulağını aşina etmektir.

1998 yılından 2013 yılına kadar pek çok sanatçıyı bünyesinde bulunduran Kuvvetmira, 36’dan fazla albüm ve 300’den fazla müzikle Türkiye’nin en büyük rap oluşumunu oluşturmuştur.

Kuvvetmira isminin yavaş yavaş duyulmaya başlandığı 1998 yılından 2013 yılına kadar Türkçe Rap için imkansız denilebilecek bir soluk ve heyecan getirmiştir. Türkçe Rap dünyasında Kuvvetmira dışında kimse böyle bir oluşumu gösterememiştir.

Kuvvetmira’nın bünyesinde yapılan her müziğin bir benimseyicisi vardır. Kendine en yakın duygular bağdaştırdığı şarkıları vardır.

Bununla birlikte Kuvvetmira, Türkçe Rap’e çekimser yaklaşılan dönemi herkesin dinleyebildiği bir standarda taşımıştır.

Şu an Topluluk halinde olan Kuvvetmira için aramıza müzik severleri, müzikle ilgilenenleri davet ediyoruz.
Sizlerinde desteğiyle Türkçe Rap için birleşmek umuduyla, sevgiler…

Grup Üyeleri Hakkında

Grubun Ana Kadrosu

Aşağıda grubun ana üyelerinin Kuvvetmira ile ilgili kısa bilgileri yer almaktadır.

Sagopa Kajmer

DJ / Rapper

Sagopa Kajmer Kuvvetmira stüdyosunun ve grubunun kurucusudur. Grubu ve stüdyosunu ayrılıklara rağmen 2013‘e kadar ayakta tutmuştur. Stüdyosunda birçok albüme prodüktörlük etmiştir. 1998 yılında stüdyo adını verdiği zaman henüz grup oluşumu göstermeyen Kuvvetmira, sonralarında bir grup halini almıştır.

Ceza

Rapper

Ceza 2002 ve 2004 yılları arasında Kuvvetmira grubunun içerisinde bulunmuştur.
“Med Cezir” ve “Rapstar” albümleri Kuvvetmira stüdyosunda yapılmıştır. Sonrasında gruptan ayrılmalar başlamasıyla kendisi de ayrılmıştır.

Dr. Fuchs

Rapper

Dr. Fuchs 2002 ve 2005 yılları arasında grubun içerisindedir. İlk solo albümü “Huzur N Darem” de Kuvvetmira stüdyosunda ve kendi çalışmalarıyla oluşmuştur.  Sonrasında İstanbul Attack grubunu kurarak Kuvvetmira’dan ayrılmıştır.

Fuat

Rapper

Fuat 2003 yılında “Hassickdir III” albümü için Sagopa Kajmer ve diğer Kuvvetmira grup üyeleriyle düet parçalar kaydetmiştir. Bu sebeple gruba sadece 2003-2004 yılları arasında dahil olmuştur. Sonrasında ayrılmıştır.

Abluka Alarm

Rap Grubu

Abluka Alarm grubu 2005 yılından 2012 yılına kadar Kuvvetmira bünyesinde bulunmuş ve 2 albüm kaydetmiştir. Kuvvetmira grubunun içerisinde en uzun bulunan yine Abluka Alarm grubu olmuştur. Grup dağılmadan 1 yıl önce anlaşmazlıklardan dolayı ayrılma kararı almışlardır.

Mozole Mirach

Rapper

Mozole Mirach 2006 yılında  Pesimist EP 4 albümünde Kürdan Kollar şarkısıyla Kuvvetmira grubuna dahil olmuştur. Sonrasında Kuvvetmira’nın toplama olan “Kafile” albümünde düetlerle birlikte 4 parça kaydetmiştir. Sonrasında Kuvvetmira grubundan ayrılmıştır.

DJ Funky C

DJ

Kuvvetmira grubunun içerisinde yapılmış şarkılara katkı sağlamış bir DJ’dir. Med Cezir, Huzur N Darem, Bir Pesimistin Gözyaşları gibi albümlerde baş göstermiş olan Funky C, Kuvvetmira grubuyla iş yapmayı 2004 yılında bırakmıştır.

Raffine

Rapper

Raffine 2005 yılında Kuvvetmira grubuna girmiş içerisinde bulunmuş ve birçok şarkıya imza atmış bir MC’dir. Disstortion EP ve Kafile gibi albümlerde ismini sıkça görmekteyiz. Müzik kariyerini fazla sürdürmeyen ve yanlış anlaşılmalar sonucu Raffine, Kuvvetmira grubundan 2008 yılında ayrılma kararı almıştır.

Sahtiyan

Rapper

Sahtiyan 2002 yılında Kuvvetmira grubu çevresinde yapılan albüm ve şarkılara eşlik ederek gruba dahil olmuştur. İhtiyar Heyeti, Rapstar gibi albümlere katkı sağlamıştır. Ayrıca 2002 yılında çıkan Karabüyü EP albümünün altyapısını Sagopa K. yapmıştır. Albümde Kuvvetmira’nın diğer üyeleri Sahtiyan ile düet yapmıştır.

Sitem Depresif

Rapper

Sitem Depresif 2005 yılında gruba dahil olmuştur. Kafile ve Disstortion EP albümlerine katkı sağlamış ve yaklaşık 1 yıl grubun içerisinde kalmış bir MC’dir. Gruptan Mozole Mirac ile eş zamanlı şekilde ayrılmıştır.

Mista Brown

Rapper

Mista Brown Türk Rap sanatçısıdır. Parçalarını İngilizce olarak söyler.
Kuvvetmira’ya dahil oluşu 2002 yıllarına kadar dayanır.

Mista Brown, BPG, Huzur N Darem, One Second (İnternet Albümü), Karabüyü EP ve birkaç Single parçalar ile Kuvvetmira’da yer almaktadır.
Mista Brown 2005’ten sonra Kuvvetmira bünyesinde yapılan parçalara katılmamıştır.

Başarılarımız

KUVVETMİRA'NIN BAŞARILARI

Bildiğiniz üzere Kuvvetmira birçok başarıya ve ilklere imza atmıştır. Türkiye üzerinde olan önemini bütün rap ile ilgilenen herkes bilir ve saygısını korur.

2024

Kuvvetmira 24 Yıllık koca bir Rap grubu olma ve varlığı halen unutulmamış niteliği taşıyan tek Türkçe Rap grubudur.

2013

Kuvvetmira En çok albüm ve parça üretim başarısına sahiptir. 36' dan fazla albüm ve 300' den fazla şarkı mevcut olmasıyla bilinen tek Türkçe Rap Grubudur.

2006

Kuvvetmira Türkiye'de en çok MC'ye sahip olan Rap Grubudur. İçinde 9 kişilik bir ekibi bulunmaktaydı.

1998 - 2024

Kuvvetmira Türkiye'nin İlk Bağımsız Rap Grubu niteliğini korumaktadır. Hem stüdyo ismi hem rap grubu olarak tarihe adını yazdırmıştır.

"Düşmanlarımın mezar taşlarını yaptırmak Yine bana nasip olacak"

- Dr. Fuchs

Sponsorlarımız

Sponsorluktan Gurur Duyuyoruz