Anasayfa

Albümler

Bugüne dek yayınlanan Kuvvetmira albümlerini ve çalışmalarını derledik.
Hemen aşağıya kaydırarak inceleyebilirsiniz.

Tarihten bugüne

Tüm Albümler

Albümler ve çalışmalar hakkında kısa bilgiler hemen aşağıda yer almaktadır.

Toplama Kampı

asya sentez

2000 Tarihinde çıkmış olan albümün sanatçısı olan Asya Sentez’in bulundurduğu üyeleri Silahsız Kuvvet, Ceza, Dr. Fuchs, Dumanyak’tır. Parça Kuvvetmira’nın grup halinde yaptığı ilk albümdür. Bununla birlikte Asya Sentez grubunun yaptığı ilk ve son albümdür. Asya Sentez bundan sonra varlığını sürdürmemiştir.

Pesimist EP

Sagopa Kajmer

Kayıtlarının 1999 yılında başlayıp 2000 yılında bitirildiği bir albümdür. 14 parçalık albümün içerisinde “mix,remix” de bulunmakla birlikte sansürsüz şarkıları vardır.

Bu sebepten dolayı 2002 yılında çıkaracağı “Sagopa Kajmer” adlı bandrollü albümünde sansürsüz bazı şarkılarını alıp sansürleyerek bu albüme koymuştur.

10 Kurşun

Sagopa kajmer

2001 Tarihinde çıkmış olan albümde Silahsız Kuvvet’in Sagopa Kajmer mahlasını alıp paylaştığı ilk stüdyo albümü. İnternetten ve bazen hayranlarına CD olarak dağıtılan bir albümdür.

Ayrıca Ceza, Dumanyak, Cabbar ve Ramiz’ de albümde bulunan sanatçılardandır.

Rap Ordu

Dumanyak

2001 Tarihinde çıkmış olan albüm 14 parçadan oluşmaktadır. Dumanyak’ın Kuvvetmira ile yaptığı ilk albüm özelliğini taşımaktadır.

Albüm içerisinde Ceza, Sagopa Kajmer ve Clementine ile düetleri bulunur. Beat’ler Sagopa K. Tarafından yapılmıştır.

Sözlerim Silahım

Silahsız Kuvvet

20 Ocak 2001 Tarihinde çıkmış olan albüm 19 parçadan oluşmaktadır. Silahsız Kuvvet’in bandrollü Hypnotic Records etiketiyle çıkan ilk albümdür. Silahsız Kuvvet’in 1999 yılında kaydettiği şarkıların da bulunduğu bir albümdür.

Pesimit EP 2

Sagopa kajmer

2002 yılında çıkardığı EP albümüdür. Pesimist EP serisinin ikincisidir. Sagopa Kajmer 2. EP’sini 2002 yılında internet üzerinden sevenleriyle buluşturmuştur. Albüm 4 parçadan oluşmaktadır.

Med Cezir

Ceza

Ceza’nın 24 Haziran 2002 tarihinde Hammer Müzik aracılığıyla çıkardığı ilk solo albümüdür. Albümün içerisinde 13 parça bulunmaktadır. Albüm kayıtları Kuvvetmira stüdyosunda yapılmıştır.

Albümün adıyla aynı olan Med Cezir şarkısına video klip çekilmiştir.

Prodüktörlüğünü Dj Mic Check (Sagopa Kajmer) yapmıştır.

İhtiyar Heyeti

Silahsız Kuvvet

26 Nisan 2002 Tarihinde çıkmış olan albüm, 19 parçadan oluşmaktadır. Sagopa Kajmer, bu albümden sonra Silahsız Kuvvet ismini bırakarak Sagopa Kajmer ismini kullanmaya başlamıştır.

Ana sanatçısı Silahsız Kuvvet olup grubun önemli sanatçılarının içerisinde bulunduğu albüm, grubun bandrollü çıkan ilk albüm olma özelliğini taşımaktadır.

One Second

Kuvvetmira

One Second 2001 sonu ve 2002 yılı başlarında Sndrecordz (Suikast.de) ve Kuvvetmira web sitelerinde paylaşılmış internet albümüdür.

One Second kendine özel sayfada belli aralıklarla güncellenerek yeni şarkı almaktaydı. Sonraki süreçlerdeyse bazı parçalar farklı albümlere aktarıldı. Nisan 2002’den sonra şarkı almamıştır.

One Second Kuvvetmira grubu çalışması olarak kalmıştır.

Sagopa Kajmer

Sagopa Kajmer

16 Temmuz 2002 Tarihinde çıkmış olan albüm, 19 parçadan oluşmaktadır. Pesimist EP 1‘deki 7 şarkı sansürlenerek bu albüme eklenmiştir. Albümün özel tarafıysa kendi ismiyle aynı isme sahip bir albüm çıkarmış olmasıdır.

Kara Büyü EP

Sahtiyan

2002 Tarihinde çıkmış olan albüm 6 parçadan oluşmaktadır ve 2 “feat.” vardır. Sanatçının ilk solo albümüdür. Albümün prodüktörlüğü DJ Mic Check yani Sagopa Kajmer tarafından yapılmıştır.

Bir Pesimistin Gözyaşları

Sagopa Kajmer

 5 Mart 2004 Tarihinde çıkmış olan albüm 40 parçadan oluşmaktadır. Sagopa Kajmer’ in en kapsamlı albümüdür ve birçok düet bulunmaktadır. Albüm içerisinde Ceza, Dr.Fuchs, Kolera, Mista Brown, Kasırga ve Dj Funky C’de bulunmaktadır.

Albüm bölümlerden oluşmaktadır. 1. Bölüm Melankolik Damlalar,  2. Bölüm Karanlık Damlalar’dır.

Rapstar

Ceza

 1 Temmuz 2004 Tarihinde çıkmış olan albüm 22 parçadan oluşmaktadır. Prodüktörlüğünü Sagopa Kajmer üstlenmiştir. Ceza’nın 2. solo albümüdür. İçerisinde Fuat Ergin, Ayben, Sahtiyan ve Sagopa Kajmer gibi sanatçılarda bulunuyor.

Albümün çoğu parçası Cold House ve Kuvvetmira Stüdyolarında kaydedilmiştir.

Huzur N Darem

Dr. Fuchs

12 Aralık 2004 Tarihinde çıkmış olan albüm 15 parçadan oluşmaktadır. Prodüktörlüğünü Sagopa Kajmer üstlenmiştir. Albüm içerisinde Dj Funky C, Mista Brown, Sagopa Kajmer, Ceza ve 9.C.C. bulunmaktadır.
Ayrıca Ceza’ ya tepki olarak yazılmış parçalar vardır.

Pesimist EP 3

Sagopa Kajmer

18 Ocak 2005 tarihinde çıkardığı EP albümüdür. Pesimist EP serisinin üçüncüsüdür. Sagopa Kajmer 3. EP’sini 2005 yılında internet üzerinden sevenleriyle buluşturmuştur. Albüm 4 parçadan oluşmaktadır.

Karamsar Naralar

Derin Darbe

5 Mayıs 2005 tarihinde Derin Darbe grubunun çıkardığı ilk solo albümdür. Albüm Kuvvetmira stüdyosunda ve  7 NRD Records‘da kaydedilmiştir.

Eserin içerisinde 20 parça bulunmaktadır. Grubun Sagopa Kajmer ile “HipHop Alemim” adlı düet şarkısı vardır.

Albümün düzenleme ve scratch yapımını Dj Mic Check üstlenmiştir.

Romantizma​

Sagopa Kajmer

20 Ağustos 2005 Tarihinde çıkmış olan albüm 23 parçadan oluşmaktadır. Kimilerince Sagopa Kajmer’in en iyi albümü kabul ediliyor. Bununla birlikte özel olarak Bebeğim Öldü, Vasiyet adlı şarkılarına video klip hazırlanmıştır.

Karantina Embryo

Kolera

24 Eylül 2005 tarihinde çıkmış olan albüm, Kolera’nın ilk solo albümü olma niteliğini taşıyor. Albümde 16 parça vardır. Albümün prodüktörlüğünü Sagopa Kajmer üstlenmiştir.

Disstortion EP

KUVVETMİRA

Disstortion EP, Sagopa Kajmer’in Ceza’nın “Mürekkep Doldurdum” isimli şarkısına karşılık olarak yeni üyelere sahip olan Kuvvetmira’yla beraber Kasım 2005‘te bir haftada hazırladığı 3 Aralık 2005’te yayınladığı albümdür.
İsminden de anladığımız üzere bu albüm bir “diss” albümüdür.

Pesimist EP 4

Sagopa kajmer

18 Mayıs 2006 tarihinde çıkardığı EP albümüdür. Pesimist EP serisinin dördüncüsüdür. Sagopa Kajmer 4. EP’sini 2006 yılında internet üzerinden sevenleriyle buluşturmuştur. Albüm 9 parçadan oluşmaktadır. Albüme Mozole Mirac, Kolera, Ewren gibi sanatçılar da eşlik etmektedir.

Kafile

Kuvvetmira

27 Haziran 2006 Tarihinde çıkmış olan albüm 16 parçadan oluşmaktadır. Sagopa Kajmer, Kuvvetmira’ya yeni katılmış olan rap sanatçılarıyla çıkarmıştır. Ayrıca Kuvvetmira ailesinin Melankolia Records Plak Şirketi üzerinden çıkardığı ilk albümdür.

Kafile, Kuvvetmira’nın bir grup olarak çıkardıkları ilk albümdür.

Ahenk

Abluka Alarm

1 Mart 2007’de tarihinde Mehmet Çalışkan (Laedri) ve Savaş Tancuay (Savaş) isimli iki kişilik grup olan Abluka Alarm’ın ilk albümü “Ahenk” piyasaya sürüldü. Prodüktörlüğünü Sagopa Kajmer üstlenmiştir. Ayrıca Sagopa K. ile bir adet düetleri de mevcuttur

İkimizi Anlatan Birşey

Sagopa Kajmer & Kolera

26 Nisan 2007 Tarihinde çıkmış olan albüm 20 parçadan oluşmaktadır. Albümü eşi Kolera ile yapıp dizayn etmiştir.

Albümün CD’sinde parçaların enstrümental versiyonu da vardır.

BPG albümünde olduğu gibi bu albümde de CD baskısı olarak “Limited Edition” bulunmaktadır.

Kötü İnsanları Tanıma Senesi

Sagopa Kajmer

Albüm 13 Mart 2008’de Tarihinde piyasaya sürülmüştür.
Sagopa Kajmer’in Melankolia Müzik etiketi ile çıkardığı ilk solo albüm olma özelliğini taşıyan albümüdür. Albüm içerisinde 17 parça bulunmaktadır.
Albümü dini ve manevi özelliğiyle ön plana çıktığını görmekteyiz.

İlave olarak albüm içerisinde hiçbir düet yoktur. Tamamen solo albümdür.

Hayal Mahalli

Ablukla Alarm

Albüm 19 Mayıs 2008 tarihinde Abluka Alarm tarafından çıkarılmıştır. Eser 5 parçadan oluşmaktadır.
Albümün içerisinde grup hariç düet bulunmamaktadır.

Kuvvetmira stüdyosunda kaydedilmiştir.

İnziva

Kolera

Albüm 15 Temmuz 2008 Tarihinde piyasaya sürülmüştür. Albümün yapımcılığını Sagopa Kajmer üstlenmiştir. Eserin içerisinde 17 parça bulunmaktadır. Eserin içerisinde Sagopa Kajmer ile albüm paylaşılmadan önce yayınladıkları “Bu Şarkıyı Zevk İçin Yaptık” bulunmaktadır

Pesimist EP 5 (Kör Cerrah)

Sagopa Kajmer

28 Aralık 2008 tarihinde çıkardığı EP albümüdür. Pesimist EP serisinin beşincisi ve Kuvvetmira etiketiyle çıkan serinin son albümüdür. Sagopa Kajmer 5. EP’sini 2008 yılında internet üzerinden sevenleriyle buluşturmuştur. Albüm 5 parçadan oluşmaktadır.

Eserin içerisindeki şarkılar 2009 yılında çıkaracağı “Şarkı Koleksiyoncusu” albümünde bulunacaktır.

Kolostrofobi EP

Kolera

Kolostrofobi EP Albümü Kolera’nın 28 Aralık 2008 tarihinde çıkarmış olduğu 4 şarkılık EP’dir. Kolera’nın ilk solo EP’sidir.

Şarkı Koleksiyoncusu

Sagopa Kajmer

Albüm 19 Şubat 2009’da piyasaya sürülmüştür. Şarkı Koleksiyoncusu, 2004-2008 yılları arasında internete sunduğu ve albümlerinde yer almayan şarkılarından derlendiği albümdür.

Saykodelik EP

Sagopa Kajmer

Saykodelik EP, Sagopa Kajmer’in 3 Ağustos 2009 tarihinde internet üzerinden yayınlamış olduğu 6 şarkılık bir EP’dir. Orkestralı ilk Türkçe rap albümüdür.

Bas gitar, elektro gitar, bateri gibi enstrümanlar kullanılmıştır.

Süveyda

Abluka Alarm

Abluka Alarm’ın sanatçılığında Kuvvetmira’nın da etiketiyle 21 Ekim 2009’da “Süveyda” piyasaya sürüldü. Eserde 18 parça bulunmaktadır.

“Unut Dedi Hatıram” şarkısına video klip çekilmiştir.

Yeraltı Kafilesi

Kuvvetmira

29 Ocak 2010 Tarihinde çıkmış olan Kafile 2 veya Yeraltı Kafilesi ismine sahip, Kuvvetmira ve Melankolia tarafından, müzisyenlerin parçalarının düzenlenen bir yarışma ile belirlendiği karma rap müzik albümüdür. Albümün özelliğiyse genç isimleri rap alemine tanıtmaktır. Eser 15 parçadan oluşmaktadır.

Bendeki Sen

Sagopa Kajmer & Kolera

Bendeki Sen, Sagopa Kajmer ve Kolera’nın 7 Haziran 2010 tarihinde Melankolia Müzik etiketi ile çıkarmış oldukları ikinci düet rap albümüdür. Albümde bir tane “scratch” track olmak üzere toplam 16 şarkı vardır. 

Saydam Odalar

Sagopa Kajmer

Saydam Odalar, Sagopa Kajmer’in 8. stüdyo albümüdür. 8 Temmuz 2011 günü Melankolia Müzik etiketi ile piyasaya çıkmıştır. Albümde “Galiba” şarkısına ait farklı beat ve vokallerden oluşmak üzere toplam 10 şarkı bulunmaktadır.

Seyyah

Şahsi

İlk Kafile 2 albümünde gördüğümüz Şahsi, 7 Temmuz 2011 Tarihinde Kuvvetmira etiketiyle ilk solo albümü Seyyah’ı çıkardı.

Albümün içerisinde 13 parça bulunmaktadır.

Orda Olmak

Kolera

23 Ekim 2012 tarihinde çıkmış olan Orda olmak albümünde 16 parça bulunmaktadır.
Albümdeki şarkıların altyapılarını Sagopa Kajmer yapmıştır. 

Kuvvetmira Stüdyosunda kaydedilmiş son albümlerden biridir.

Melal EP

Şahsi

18 Mayıs 2013 Tarihinde çıkmış olan Şahsi’nin 2. rap albümüdür. Kuvvetmira etiketiyle çıkan son albümlerden biridir.

Albüm 3 parçadan oluşuyor. Bununla birlikte eser internet üzerinden paylaşılmıştır.

Kalp Hastası

Sagopa Kajmer

Kalp Hastası, Sagopa Kajmer’in 8 Temmuz 2013 tarihinde çıkardığı stüdyo albümüdür.

Kalp Hastası ismi kalbin tersten yazılışı olan Plak’tan gelmektedir.

Videolardan gördüğümüz üzere “Pesimist Orkestra” ile albüm içerisinden parçalarla prova yapılmıştır.

Ek olarak Pesimist Orkestra ile yapılan canlı orkestra provaları bu albümden sonra sona ermiştir.